Reference klientů


Tereza, 33 let

Marta je úžasný člověk – nejenom milá a vstřícná, ale velmi schopná terapeutka. Když jsem se poprvé objednala, nevěděla jsem o Rolf terapii téměř nic, takže každé sezení pro mě bylo vlastně překvapením. Veskrze příjemným 🙂 Hmaty byly velmi intenzivní, ale zároveň tak moc uvolňující a příjemné, že se to těžko popisuje. Její ruce jsou opravdu dar. Pokaždé jsem se těšila jako malé dítě a od Marty odcházela jako na obláčku. Chvílemi jsem ji podezírala, že na mě používá nějaká kouzla :)))

Hlavním problémem, na který jsme se zaměřovaly, bylo nesprávné držení těla a urputná bolest v kříži, která se mi od prvního porodu pořád vracela. V průběhu půl roku společné práce bolesti výrazně ustoupily a mám mnohem větší pocit stability jak vestoje nebo při chůzi, tak vsedě. Výsledky, kterých jsme dosáhly, se snažím udržovat ranním cvičením jógy, nicméně už teď se nemůžu dočkat, až za pár měsíců přijdu zase na „revizi“.

Marti, děkuju Ti za vše a těším se brzy na viděnou!


Zuzka, 54 let

„Po úrazu jsem měla bolesti hrudní páteře, napětí pod lopatkou, zablokovanou krční páteř, časté motolice, které mi postupně nedovolily vstát z postele. Masáže pomohly jen na chvíli. Odhodlala jsem se zavolat na kontakt, který jsme měla od své známé již 2 roky. Nevěděla jsem, co je rolfterapie a jak funguje, nevěděla jsem, co mě čeká. Těšila jsem se na první návštěvu a věřila v uzdravení.

Změny byly nečekané, nikdy bych nevěřila, co rolfterapie dokáže. Těžko popsat, musí se zažít. Vím jen, že po každé lekci jsem vnímala změny ve svém těle. a s každou změnou se měnila i moje psychika. Rolfterapie mi pomohla od bolestí a motolic. Napětí krční i hrudní páteře je pryč. Prst na noze po zlomenině se vrátil do původního tvaru a délky hned po první lekci, v botě netlačí. Získala jsem stabilitu a jistotu při chůzi, chůze je lehčí. Stabilní je teď celý můj život. Dýchám z plných plic. Změnilo se mé tělo, změnily se jeho proporce. V mém šatníku se objevily šaty. Nikdy před tím jsem je nepotřebovala, teď je nosím nejraději. Rolfterapie mě přivedla ke cvičení jógy. Užívám si bezbolestný pohyb, pružnost těla, stabilitu. Zažívám radost z každého dne. Je mi dobře ve svém těle, ve svém ženském těle.

Za to děkuji Martě a rolfterapii.“


Petra

Petra, 31 let

„S rolfterapií mám hned dvojí zkušenost. Nejdříve jsem prošla všemi deseti sezeními jako model při výcviku nových rolfterapeutů. Ačkoli jsem neměla žádné bolesti ani problémy, byla jsem překvapena jak se mé tělo postupně měnilo a já s ním.

Další zkušenost je poúrazová. Poranila jsem si celý nárt a na nohu jsem se nemohla vůbec postavit. Ačkoli na rentgenu nic zlomeného nenašli, dali mi sádru. Vnitřně jsem cítila, že je to špatně. Sádru jsem sundali a nejen nárt, ale celou nohu včetně bederní páteře Marti zrolfovala. Během dvou sezení mě postavila zpět na obě nohy. Místo znehybnění nohy v sádře jsme nárt naopak uvolnily, propojily s celou nohou a aktivovaly.“


Zuzka, 41 let

Za svůj život jsem vyzkoušela mnoho tělesných aktivit, i celkem náročných. V mém věku /41 let/ jsem si uvědomila, že je potřeba tělo nejen namáhat a trénovat, ale je důležité se o něj také dobře starat a být mu vděčná.

Na to mi pomohla přijít Marta F., k níž jsem nejprve přišla jako klientka na cvičení tzv. rolfpilates, které pro mne znamenalo posun do hloubky mého těla. Po té jsem poprosila Martu, zda by si mě vzala do péče i jako rolfterapeutka. Absolvovala jsem všech 10 základních sezení a vnímám na svém těle velké změny. Změny se ale dějí nejen na povrchu, nýbrž u uvnitř. Díky této terapii se cítím celkově lépe a vyrovnaně. Posunula jsem se ve vnímání sebe o krok dál a vím, že na sobě budu stále pracovat.